Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Se poate trece în contabilitate doar factura fara bon?
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Se poate trece în contabilitate doar factura fara bon?

Bună ziua! Am achiziționat online bunuri pentru Pfa, livrarea s.a făcut prin curier. Am primit factura în colet, dar curierul nu mi.a mai dat chitanță. Se poate trece în contabilitate doar factura fara bon?
george-neagu, moderator
Sunati la firma de curierat si solicitati chitanta. O sa va transmita pe mail, sau in functie de politica fiecarei firme in parte.

O zi frumoasa
Va mulțumesc! Am făcut cum m-ați sfătuit si am rezolvat.
george-neagu, moderator