Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Racordare curent fără acordul meu ?!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Racordare curent fără acordul meu ?!

Buna ziua .Va deranjez cu o speța !

Dețin un teren de 1000 mp,la o distanță de 200m de rețeaua de curent și de strada principala ,deoarece am avut nevoie de curent anul trecut am cheltuit 20000 RON pentru ca cei de la EON sa ma conecteze la rețeaua de curent (4 stâlpi ,200 m de cablu ,proiect etc.)
Problema e ca Vecinul de lângă mine vrea sa se racordeze si el la curent (nu am nimic împotriva) dar nu vrea sa participe si el cu mine la cheltuieli !
Întrebarea este : Se poate racorda la rețea (mai exact sa își tragă fir pe stâlpi pe care eu i am plătit si bineînțeles acuma sunt in proprietatea EON )fără acordul meu ?!

Va mulțumesc pentru eventualele răspunsuri !
Este o problema intre el si EON.