Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua! Urmează să mă căsătoresc cu o ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua! Urmează să mă căsătoresc cu o persoană care ...

Bună ziua!
Urmează să mă căsătoresc cu o persoană care are copii dintr-o căsătorie anterioară, cărora le plătește pensie alimentară. Oare după căsătorie voi avea obligația de a le plăti și eu pensie alimentară copiilor lui? Mulțumesc!
~ Conținut șters la cerere ~
Nu aveti cum sa platiti caci legal nu este obligatia dvs. Doar sa fiti constienta de obligatiile financiare in acest sens ale sotului.