avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 887 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura trebuie emisa cu TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura trebuie emisa cu TVA?

Buna! Pentru o vanzare catre o persoana fizica din Republica Moldova, factura trebuie emisa cu TVA? Va multumesc mult pentru ajutor!
Ultima modificare: Luni, 4 Iulie 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: Mari94 , utilizator 18:08, 4 Iulie 2022
ce se factureaza?
un autoturism, am omis aceasta informatie, scuze
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Se factureaza fara TVA daca faceti dovada scutirii de TVA ( documentele de transport si de export de la vama ) .
Va multumesc mult pentru raspuns :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Facturare catre persoana fizica din rep. moldova ARIANA_2007 ARIANA_2007 Am de efectuat o vanzare la o persoana fizica din Republica Moldova. Pot sa facturez in lei si sa imi plateasca tot in lei ? Factura o emit fara tva? El vine ... (vezi toată discuția)
Livrare de bunuri catre nigeria adrianabresug adrianabresug va rog sa ma ajutati cu un raspuns .o societate din romania doreste sa vanda produs finit catre nigeria .cum se factureaza cu tva sau fara ?operatiunea este o ... (vezi toată discuția)
Facturare 2740826332154 2740826332154 pentru o factura emisa catre o firma din REPUBLICA MOLDOVA trebuie sa facturez fara TVA cu taxare inversa? (vezi toată discuția)