Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Factura trebuie emisa cu TVA?
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Factura trebuie emisa cu TVA?

Buna! Pentru o vanzare catre o persoana fizica din Republica Moldova, factura trebuie emisa cu TVA? Va multumesc mult pentru ajutor!
george-neagu, moderator
ce se factureaza?
un autoturism, am omis aceasta informatie, scuze
Se factureaza fara TVA daca faceti dovada scutirii de TVA ( documentele de transport si de export de la vama ) .
Va multumesc mult pentru raspuns :)