avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... functionar public a primit drepturi salariale ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

functionar public a primit drepturi salariale necuvenite in luna ...

functionar public a primit drepturi salariale necuvenite in luna iunie 2021. Se calculeaza accesorii la suma pe care trebuie să o restituie acum in iulie 2022? Vă rog baza legala.
Cel mai recent răspuns: roxanas , utilizator 16:46, 14 Iulie 2022
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Penalitati la drepturi salariale 100marian2011 100marian2011 In intervalul oct 2012 apr 2013, au fost incasate necuvenit anumite drepturi salariale in suma de 800 lei. La banii care trebuisc returnati (800)se calculeaza ... (vezi toată discuția)
Plata drepturilor salariale bonaparte bonaparte am o intrebare : am demisionat de la firma x pe 31 martie , intre timp m-am angajat la o alta firma ; firma la care am lucrat pana pe 31 martie mi-a virat ... (vezi toată discuția)
Cum se aplica legea 124 din 23 septembrie 2014 bicatraianilie bicatraianilie Exonerarea in baza Legii  nr. 124 din 23 septembrie 2014 (-privind unele măsuri referitoare la veniturile de natură salarială ale personalului plătit din ... (vezi toată discuția)