Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Stampila Stampila unei Asociații de proprietari
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Stampila Stampila unei Asociații de proprietari

Stampila

Stampila unei Asociații de proprietari trebuie sa fie rotunda? Dacă este dreptunghiulara este o problema?
Vad mai peste tot stampile rotunde la asociații. Scrie undeva ca Stampila ar trebui sa fie rotundă?
Nu exista nici o prevedere legala despre forma stampilei asociatiei. De fapt, in UE, exista tendinta de a elimina complet stampila. Si la noi a inceput acest proces.
Legiuitorul a dispus reguli generale de respectat si de aplicat de catre asociatiile de proprietari fara a impune norme stricte vis-a-vis de forma,culoare,continut stampila asociatiei de proprietari-care nu mai este obligatorie