Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat... Locuiesc ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Va rog sa ma ajutati cu un sfat... Locuiesc la tara ...

Buna ziua!
Va rog sa ma ajutati cu un sfat...
Locuiesc la tara si intr-o zi a venit vecinul sa ma roage sa il las sa darame gardul dintre noi si sa construiasca un zid. Am fost de acord dar cu conditia ca el sa tencuiasca zidul dinspre mine,sa nu se vada urat.
Acum dupa ce a inaltat zidul,l-a lasat asa,nu mai tencuieste,nu mai finiseaza,nimic. Se vede foarte urat,numai siroaie de ciment. Am discutat cu el dar nu vrea sa faca nimic.
Ce ce poate face in cazul asta???
Multumesc,
O zi buna!
Nimic.
Nu e ca îl puteți obliga.
Daca va deranjează, va trebui sa îl finisați dvs pe partea dvs, pe spezele proprii.
raluk0207, utilizator