Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua, doresc in viitorul apropiat sa cumpar o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua, doresc in viitorul apropiat sa cumpar o casa iar in ...

Buna ziua, doresc in viitorul apropiat sa cumpar o casa iar in extrasul de carte funciara proprietarul apare asa: la B3siB7 intabulare drept proprietate dobandit prin succesiune costa actuala 1/8, iar lab11 si b12 apare intabulare drept proprietate dobandit prin conventie cota actuala 7/8. Aceste cote inseamna ca si o cota de 1/1 ? ca ma duce putin in eroare . Multumesc!
Pai 1/8 + 7/8 = 8/8
Da, stiu ca e logic :) dar nu am mai vazut pana acum sa scrie asa... doar 1/1. Mersi de raspuns si o zi frumoasa.