Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Cum judecati situația? Am fost la ANAF BOTOȘANI și ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Cum judecati situația? Am fost la ANAF BOTOȘANI și mi -a luat ...

Cum judecati situația? Am fost la ANAF BOTOȘANI și mi -a luat 6 milioane pe un certificat de rezidenta fiscala care se eliberează gratuit.I -am spus doamnei de acolo ca vreau sa recuperez niște impozit din străinătate pe 2 luni și mi-a spus ca se poate, gen m-a mințit pe față pt ca impozitul se poate obține doar dacă ești angajat (nici eu nu știam, am aflat tot de pe internet ca m-a mințit)nu înseamnă infracțiune?
florif666, utilizator
aveti chitanta?
Da

adriandimitriu a scris:

aveti chitanta?

Am chitanță. Durează 3 secunde sa eliberezi o chitanță indiferent de cerință. Problema este ca nu trebuia sa îmi ia bani .De asemenea, trebuia sa îmi spună ca îmi da certificat de rezidenta fiscala, nu sa ma minta ca îmi cauta avocat recuperare impozit și nici măcar asta nu a făcut,mi-a dat nr unei secretare și secretara după ce a eliberat certificatul de rezidenta fiscala mi a zis ca ea nu se ocupa de impozit și mi a dat nr telefon avocat
pe chitanta nu scrie si ce reprezinta suma platita? poate aveati o datorie restanta
adriandimitriu, utilizator