avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara.Am fost condamnat la 5 ani si 5luni ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara.Am fost condamnat la 5 ani si 5luni inchisoare in ...

Buna seara.Am fost condamnat la 5 ani si 5luni inchisoare in prima instanta am facut apel.Dupa ce va ramane condamnarea pedepsei definitiva pot cere rejudecarea dosarului?Si unde as putea face acest lucru?
In cazul hotararilor definitive se pot exercita pentru motive strict si limitativ prevazute de lege, doar cai extraordinare de atac.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cai de atac la o sentinta penala definitiva tom55 tom55 As dori sa stiu caile de atac la o sentinta penala definitiva si unde sa le adresez va multumesc si scuze (vezi toată discuția)
Reducerea pedepsei StefaniaR StefaniaR As dori sa stiu daca mai exista vre-o sansa de reducere a pedepsei cu 5 ani de inchisoare cu executare pe motivul de viol, avand in vedere ca au existat ... (vezi toată discuția)
Cai de atac - penal trafic de droguri cori1 cori1 Se mai poate face apel la Inalta Curte de Casatie si Justitie la un proces care a primit o solutie nefavorabila la Curtea de Apel? Sau totul se termina la ... (vezi toată discuția)