Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea intrebare. ...

Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea intrebare.
lucrez la un restaurant sofer livrator cu program 14h/zi in ture de 2cu2 zile.
Intrebarea: E corect sa cer 2 zile concediu de odihna respectiv 3,4
ex zile 1. 2 .3. 4. 5. 6
1. 2.si 5.6 reprezentand zile libere conform turelor de lucru.
Va multumesc frumos.
Zilele de CO se iau in zile lucratoare , nu pentru zile lucrate ... chiar daca perioada cuprinde sambata si duminica
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc frumos.