avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1015 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea intrebare. ...

Buna ziua, va rog frumos sa ma lamuriti la urmatoarea intrebare.
lucrez la un restaurant sofer livrator cu program 14h/zi in ture de 2cu2 zile.
Intrebarea: E corect sa cer 2 zile concediu de odihna respectiv 3,4
ex zile 1. 2 .3. 4. 5. 6
1. 2.si 5.6 reprezentand zile libere conform turelor de lucru.
Va multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: jedrysiak_stelian , utilizator 15:55, 6 Septembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Zilele de CO se iau in zile lucratoare , nu pentru zile lucrate ... chiar daca perioada cuprinde sambata si duminica
Ultima modificare: Marți, 6 Septembrie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Va multumesc frumos.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu de odihnă iuliana8 iuliana8 Buna ziua, in cazul programului de lucru in ture sambata si duminica concediul de odihna se aplica in cursul saptamanii? conform codului muncii sambata si ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna la ture de 12 ore CosminPreda CosminPreda Buna seara. La firma unde muncesc se lucreaza in ture respectiv 12/24 si 12/48.. In situatia in care imi iau 2 ture libere mi se opresc 3 zile din concediul de ... (vezi toată discuția)
Munca in ture de 12 ore si concediul de odihna Adrian Vasiliu Adrian Vasiliu Buna ziua, Va rog sa ma ajutati cu urmatoare problema pe care o am. Lucrez in ture, program de 12/24 si 12/48, indiferent de weekend si sarbatori. Intrebarile ... (vezi toată discuția)