Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Demisie in CCC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Demisie in CCC

Demisie in Ccc
Buna ziua ! Pot sa imi dau demisia de la locul de muncă fiind in CCC si acesta din urmă sa meargă în continuare pana la expirarea lui?
Doresc sa imi dau demisia ca sa imi poata fi plătite zilele de concediu neefectuat pentru a nu le pierde..
Multumesc!
Puteti sa va depuneti demisia de la locul de muncă fiind in CCC , plata indemnizatiei mearge în continuare pana la expirarea lui.
Am sunat la contabilitate si mi-au spus că nu este posibil si nu au auzit de asa ceva
Exista o lege care prevede asta ?
Practic ar fi obligați să îmi plateasca siconcediul neefectuat, Nu?

Va multumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Puteti sa va depuneti demisia de la locul de muncă fiind in CCC , plata indemnizatiei mearge în continuare pana la expirarea lui.

Spuneti-le sa citeasca bine art.81 C.mun. cu privire la demisie, iar cu indemnizatia CCc angajatorul dvs nu are nicio legatura ....
Va multumesc frumos!

Cornel Vasile a scris:

Spuneti-le sa citeasca bine art.81 C.mun. cu privire la demisie, iar cu indemnizatia CCc angajatorul dvs nu are nicio legatura ....

Cum adica sa nu pierdeti zilele de concediu? Acele zile nu se pierd daca sunteti in CCC.