Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Buna ziua, Dacă intr-un contract de prestări ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Buna ziua, Dacă intr-un contract de prestări servicii intre ...

Buna ziua,
Dacă intr-un contract de prestări servicii intre doua societati platitoare de TVA nu se menționează daca prețul stabilit este cu sau fără TVA , la acel preț se adaugă TVA la facturare?
Mulțumesc!
emiliamaria, utilizator
Daca nu se precizeaza nimic depspre TVA in contract , se considera ca ptretul din contract este pretul final care include deja TVA.