avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 986 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună seara. În primul rând mulțumesc comunității ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună seara. În primul rând mulțumesc comunității pentru ...

Bună seara. În primul rând mulțumesc comunității pentru răspunsul competent primit la anterioara mea întrebare.
Recent am făcut succesiunea cu sora mea iar ea refuză să accepte ieșirea din indiviziune sau dezmembrare cum îi mai spune. Mai exact vreau să vin cu cineva de la cadastru să facă măsurătorile necesare iar ea refuză să deschidă poarta sau ușa.
Vă rog mult poate îmi sugerați o soluție, vă mulțumesc
Cel mai recent răspuns: raluk0207 , utilizator 18:37, 20 Iulie 2022
Va trebui sa faceți partajul în instanță.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte vanzare dupa succesiune un roman un roman Bine v-am gasit! Impreuna cu sora mea am facut succesiune dupa mama care ne-a lasat un teren agricol revenindu-ne cota de 1/2 fiecareia dintre noi , ... (vezi toată discuția)
Parcela 130 mp - iesire din indiviziune Eumia Eumia Parcela 130 mp - iesire din indiviziune Se poate iesi din indiviziune cu o parcela de 130 mp din 260 mp si jumatate dintr-o cladire insiruita, jumatate care ... (vezi toată discuția)
Despre dezmembrare. nickwolfy nickwolfy Buna ziua, As dori sa stiu care sunt etapele pe care trebuie sa le urmez pentru a face o dezmembrare in cazul unei mosteniri de pe urma mamei ? (vezi toată discuția)