Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... De cate ori platesc CASS-ul?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

De cate ori platesc CASS-ul?

Am un srl microintreprindere unde suntem salariti dar si un if care depaseste 24 de salarii minime pentru fiecare membru al If ului. Eu de cate ori platesc CASS ul? Muncesc 24 ore pe zi?
george-neagu, moderator
Din pacate statul ne impune sa platim CASS si ca salariat si ca activitate independenta ( daca depasim niste plafoane ) desi serviciile medicale sunt aceleasi .