Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... buna ziua, va rog cine ma poate ajuta cu un sfat, in ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

buna ziua, va rog cine ma poate ajuta cu un sfat, in luna noiembrie ...

buna ziua, va rog cine ma poate ajuta cu un sfat, in luna noiembrie am imprumutat un coleg cu suma de 4.500 lei, virament facut prin banca specificand clar imprumut pentru 2 luni de zile, bineinteles nici macar nu a fost vorba de vreo restituire dupa 2 luni ba, mai mult a trecut la tot felul de amenintati. in luna iunie am luat legatura cu un executor judecatoresc care a transmis catre locului de munca o adresa de executare dar, iar fara rezultat.Executorul judecatoresc pentru a-mi face actiune in instanta m-ia cerut f mult dar( zice ca asa este procedura si ma avantajeaza in instanta _ deci m-ia cerut toate convorbirile mele cu respectivul pe whatsApp, Intreb, eu cu vorbele mele pot depune o plangere de chemare in judecata a persoanei, Multumesc
~ Conținut șters la cerere ~