Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Activitate desfășurată pe teritoriul României
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Activitate desfășurată pe teritoriul României

"[...] Prin activitatea desfășurată pe teritoriul României se înțelege activitatea desfășurată efectiv în România în scopul realizării de produse și prestări de servicii, indiferent de rezidența beneficiarilor”.

Un SRL din Romania, cu angajați care desfășoară o activitate de prestări servicii de ingineriei pentru clienți exclusiv din afara României se încadrează la "activitate desfășurată pe teritoriul României" ?
Da se incadreaza . In lege nu scrie de unde sa fie clientii firmei.