avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 117 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna seara! Sunt angajata cu contract de munca(8h) la ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna seara! Sunt angajata cu contract de munca(8h) la o firma,dar,platesc ...

Buna seara! Sunt angajata cu contract de munca(8h) la o firma,dar,platesc si eu contributia la Casa de Pensii pt salariul minim pe economie. Am ceva avantaje? Daca platesc si eu si sunt si angajata? Multumesc! Cu respect,Lavinia
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:35, 27 Iulie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Va ajuta doar la stabilirea valoarii pensiei .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Am fost angajat si in acelasi timp si administratorul unui srl. carol_mp carol_mp Buna ziua, Am fost angajat si in acelasi timp si administratorul unui SRL. De curand am renuntat la job si am ramas doar administratorul unui SRL, unde nu ... (vezi toată discuția)
Somaj tehnic Toma  P. Toma P. afecteaza somajul tehnic la concediul de odihna pe anul respectiv ? (vezi toată discuția)
Taxe si impozite pfa ioana-miruna ioana-miruna Buna ziua, doresc sa imi infiintez un PFA pentru un magazin online de carti. Imi puteti spune, va rog, daca am profit sub 800 lei/luna, trebuie sa platesc 232 ... (vezi toată discuția)