Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare Apel Buna dimineata, Va rog sa imi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare Apel Buna dimineata, Va rog sa imi comunicati daca Intampinarea la ...

Buna dimineata,
Va rog sa imi comunicati daca Intampinarea la Apel trebuie redactata obligatoriu de catre un avocat ?
(Cauza litigii de munca).
In Apel, aceeasi cauza este obligatoriu ca intimata sa fie reprezentata de un avocat?
Din cate stiu, este obligatoriu, dar doresc sa aflu opinia dvs.cu referire la respectivul art.lege, daca este posibil
Multumesc anticipat pentru raspunsul dvs.
Din pacate pt noi ca avocati nu este obligatorie reprezentarea partii in apel/recurs,articolul la care va referiti e abrogat de ani de zile.Dvs apreciati in functie de miza cauzei daca aveti nevoie sau nu de av(recomandat ar fi sa apelati macar pt redactarea intampinarii daca nu va permiteti mai mult)Succes.
Va multumesc mult pentru raspunsul dvs, am crezut ca daca nu este redactata de un avocat, nu pot trimite Intampinarea la Apel prin posta .
Am primit motivele de Apel pe 21.07.a.c.cu termen depunere Intampinare in 15 zile.
Care ar fi ultima zi, se socoteste data stampilei de la Posta, ca data depunerii Apelului, fara a calcula prima si ultima zi?
Multumesc mult pentru amabilitatea dvs.si pentru raspunsuri

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Din pacate pt noi ca avocati nu este obligatorie reprezentarea partii in apel/recurs,articolul la care va referiti e abrogat de ani de zile.Dvs apreciati in functie de miza cauzei daca aveti nevoie sau nu de av(recomandat ar fi sa apelati macar pt redactarea intampinarii daca nu va permiteti mai mult)Succes.