avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Intampinare Apel Buna dimineata, Va rog sa imi ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Intampinare Apel Buna dimineata, Va rog sa imi comunicati daca Intampinarea la ...

Buna dimineata,
Va rog sa imi comunicati daca Intampinarea la Apel trebuie redactata obligatoriu de catre un avocat ?
(Cauza litigii de munca).
In Apel, aceeasi cauza este obligatoriu ca intimata sa fie reprezentata de un avocat?
Din cate stiu, este obligatoriu, dar doresc sa aflu opinia dvs.cu referire la respectivul art.lege, daca este posibil
Multumesc anticipat pentru raspunsul dvs.
Cel mai recent răspuns: Rebecca50 , utilizator 11:52, 27 Iulie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Din pacate pt noi ca avocati nu este obligatorie reprezentarea partii in apel/recurs,articolul la care va referiti e abrogat de ani de zile.Dvs apreciati in functie de miza cauzei daca aveti nevoie sau nu de av(recomandat ar fi sa apelati macar pt redactarea intampinarii daca nu va permiteti mai mult)Succes.
Va multumesc mult pentru raspunsul dvs, am crezut ca daca nu este redactata de un avocat, nu pot trimite Intampinarea la Apel prin posta .
Am primit motivele de Apel pe 21.07.a.c.cu termen depunere Intampinare in 15 zile.
Care ar fi ultima zi, se socoteste data stampilei de la Posta, ca data depunerii Apelului, fara a calcula prima si ultima zi?
Multumesc mult pentru amabilitatea dvs.si pentru raspunsuri

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Din pacate pt noi ca avocati nu este obligatorie reprezentarea partii in apel/recurs,articolul la care va referiti e abrogat de ani de zile.Dvs apreciati in functie de miza cauzei daca aveti nevoie sau nu de av(recomandat ar fi sa apelati macar pt redactarea intampinarii daca nu va permiteti mai mult)Succes.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel pap pap Bună-ziua ma ajutați va rog frumos și pe mine, am pierdut pe fond în urma unui proces pe litigii de munca am făcut apel acum am termen în aprilie firma a ... (vezi toată discuția)
Omisiune Artigas Artigas Va salut, Intr-un dosar in care am calitatea de parat si care se gaseste in faza de apel,am depus motivarea apelului pana la primul termen. Dupa scurt ... (vezi toată discuția)
Datorie kruk buna ziua pe data de 16 am primit ... Tiberiu_Alexandru Tiberiu_Alexandru Datorie Orange preluată de Kruk Buna ziua pe data de 16 am primit notificare de la Kruk având două dosare unul din 2012 de la firma Cosmote in valoare de ... (vezi toată discuția)