Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Taxe pe salarii part time. Daca platesc deja 12 ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Taxe pe salarii part time. Daca platesc deja 12 salarii la minim ...

Taxe pe salarii part time.
Daca platesc deja 12 salarii la minim pe economie la IF si am si un contract de munca prtime de 4 ore la un SRL, angajatorul ce obligatii are sa plateasca la cele 4 ore. Taxe pe un salariu intreg sau la 4 ore?
Are obligatia platii la 8 ore contributiile ( CAS si CASS ) . Nu conteaza ca pe IF contribuiti deja cu contributii la 12 salarii minime.