Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Atestat administrator
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Atestat administrator

Buna ziua,
Am si eu urmatoarea speta: administratorul unui condominiu a fost sanctionat contraventional pentru incalcarea art. 64 alin. 7 din Legea nr. 196/2018. Acest administrator, persoana juridica, nu are atestat pentru niciunul dintre angajati, insa a prezentat agentului din cadrul primariei un contract de prestari servicii incheiat intre acesta si un PFA care detine atestat si care a intocmit si semnat listele de plata.
As dori sa stiu daca apreciati ca a fost incalcat articolul mentionat mai sus.
Va multumesc anticipat!
Atat timp cat documentele asociatiei de proprietari sunt intocmite de persoana fizica sau juridica detinatoare de atestat profesional in perioada de valabilitate au fost respectate dispozitiile in vigoare
Daca listele de intretinere sunt intocmite si semnate de catre PFA care este raportul juridic incheiat cu beneficiara asociatie de proprietari ???