Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bancile pot lua ratele de la un credit pentru a le ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bancile pot lua ratele de la un credit pentru a le vira la alt credit?

Bună ziua!
Am avut două credite luate de la un IFN.
La un moment dat, achitam ratele doar pentru unul dintre acestea.
Acum, IFN mi-a spus ca din acea suma pe care o dadeam, folosind un anumit cod, o parte din bani o orientau si spre al doilea credit.
E posibil, au voie sa intre in banii de rata destinati unui credit pentru a achita si o parte din alt credit?
Multumesc.
Buna ziua,

In contractele bancare de obicei este inclusă o clauza care sa permită acest aspect.

Cu stima.
Bună ziua!
Vă mulțumesc pentru răspuns. Voi solicita IFN o copie după contractul bancar.