avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 678 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere magistratura 2010
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere magistratura 2010

Stie cineva daca s-a stabilit data pentru admiterea de anul acesta?
Cel mai recent răspuns: cip3118 , utilizator 11:38, 8 August 2010
stie cineva cand si cum aflam rezultatele la analizele de sange? sau nu ni le spune nimeni, pur si simplu se inscriu in fisa si atat?
eu am intrebat la sfarsit si mi-au spus ca vom primi acasa o decizie ( probabil cu "apt dpdv medical ) si vor fi incluse si rez la analize ...
o alta pers a solicitat o copie dupa rez si i-a spus ca daca le vrea sa vina sapt viitoare si-i face o copie xerox


hotararile CEDO - exista o carte a d-rei jud Beatrice Ramascanu care le contine pe aproape toate ,....
pe cele care nu se ragsesc in respectiva carte le-am scos din monitoarele oficiale ( avem abonament la job ) , dar se pot gasi si pe internet
Ultima modificare: Vineri, 16 Aprilie 2010
ENGFULL, utilizator
Buna tuturor
am o nedumerire legata de modurile de transmitere si transformare a obligatiilor.
Atat novatia cat si delegatia transforma rap.jur.obligational insa nu inteleg care este diferenta dintre novatia prin schimbare de debitor (care are loc atunci cand un tert se angajeaza sa plateasca datoria fata de creditor) si delegatia perfecta (cand creditorul -delegatarul accepta plata facuta de delegat in locul delegantului-debit.initial) .?
Statescu - Barsan "zic ca ": "practic se confunda" dar totusi diferenta sa fie doar faptul ca la delegatie debitorul initial este descarcat de obligatie doar daca creditorul consimte in mod expres iar la novatia prin schimb. de deb. acesta este liberat prin efectul novatiei ...sau mai e ceva si imi scapa mie?
BAFTA TUTUROR LA PSIHOLOGIC!
multumim !!!!
daca mai sunt printre noi cei ce au sustinut in promotiile trecute psihologicul inca mai asteptam .... sfaturi

Alte discuții în legătură

Admitere magistratura ianuarie 2013 gabonne8107 gabonne8107 Oare se mai sustine o sesiune pentru cei cu vechime 5 ani in cursul lunii februarie 2013, dupa cum tot circula zvonuri? (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2008 Florin Dieac Florin Dieac am auzit din surse neoficiale ca examenul de admitere de anul acesta -2008, proba grila eliminatorie ar fi pe 14 august 2008.Poate sa-mi mai confirme ... (vezi toată discuția)
Admitere magistratura 2011 ursuletz ursuletz Am auzit niste zvonuri ca ar fi posibila organizarea unui examen de admitere pentru cei cu vechime in luna mai. Chiar pe un topic al acestui forum am citit, ... (vezi toată discuția)