Forum Discuţii juridice Executare silită Abuz executor judecatoresc
Discuție deschisă în Executare silită

Abuz executor judecatoresc

Buna ziua
Am primit o instiintare pentru proprire din salar pentru un angajat. Angajatul luand la cunostinta si-a dat demisia. Ulterior a primit firma o instiintare in care e obligata sa achite toate datoriile pe care le detinea angajatul. Intrebarea mea e : sa-mi angajez un avocat pentru a lamuri situatia sau este un abuz al executorului ? Cum firma poate fi obligata sa achite intreaga datorie a angajatului ?
Va multumesc
Executorul nu a exercitat niciun abuz
Executorul judecatoresc a primit o cerere de executare silita de la un creditor,,o hotarare judecatoreasca definitiva prin care debitorul a fost obligat la plata debitului
Drept urmare executorul judecatoresc a desfasurat demersuri pentru a verifica bunurile in evidenta debitorului si a apreciat ca varianta optima pentru recuperat debit stabilit de catre instanta este poprire pe drepturi salariale
Contactati executorul judecatoresc si detaliati situatia inclusiv depuneti documente justificative care sa ateste ca debitorul a demisionat