avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 899 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu data de ...

Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu data de 01 august, trebuie sa mai merg la serviciu pe data de 01 august?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:48, 29 Iulie 2022
Depinde cum interpreteaza angajatorul..in opinia mea, incetarea c.i.m. are loc la terminarea programului.
Ultima modificare: Vineri, 29 Iulie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se poate lichidarea la zi si plata concediului? Marius201390 Marius201390 Lucrez la o firma de 8 luni si initial am avut contract pe o luna pe urma mi-a fost prelungit pana la 1 noiembrie si de la 1 noiembrie mi-a prelungit pe ... (vezi toată discuția)
Incheiere contract CEO123 CEO123 Buna ziua , Puteti sa-mi raspundeti la urmatoarea intrebare : DACA se face cerere cu incheierea contractului cu data de 11 ale lunii , care este ultima zi ... (vezi toată discuția)
Probleme demisie marianams70 marianams70 sunt in concediu de cresterea copilului pana in iulie si miam depus la firma acum o saptamana demisia scrisa de mana ca dupa terminarea concediului nu ma mai ... (vezi toată discuția)