Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu data de ...

Daca am cerere incetare contract de munca incepand cu data de 01 august, trebuie sa mai merg la serviciu pe data de 01 august?
Depinde cum interpreteaza angajatorul..in opinia mea, incetarea c.i.m. are loc la terminarea programului.
Cornel Vasile, Consilier juridic