Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Bună ziua, Doresc să vând un apartament. Posibilul ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Bună ziua, Doresc să vând un apartament. Posibilul cumpărător ...

Bună ziua,
Doresc să vând un apartament. Posibilul Cumpărător dorește să acceseze un credit ipotecar printr-o bancă.
Intrebarea mea este următoarea: dacă toate merg bine și i se aprobă creditul, banca imi va transfera mie, DIRECT in cont, suma care reprezintă creditul aprobat sau îi da cumpărătorului si acesta la randul lui, prin OP,îmi trimite mie în cont?

Banca va trimite banii direct in contul vanzatorului.
Va multumesc pentru raspunsul care mi este favorabil si pentru amabilitatea dvs.
Vînzătorul prin ordin de plată va vira banii în contul dvs, apoi chitanța rfeprezentînd ordinul de plata va fi depusă la dosarul de la notar. Asta e procedura legală.