Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cititi si minunati-va despre cum suntem tratati de ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Cititi si minunati-va despre cum suntem tratati de catre judecatorii ...

Cititi si minunati-va despre cum suntem tratati de catre judecatorii care din taxele si impozitele noastre sunt platiti cu salarii astronomice si cu pensii speciale!

"În ceea ce privește modalitatea de taxare a cererii întemeiată pe dispozițiile art. 906 alin. (4) C. pr. civ., majoritatea curților de apel reprezentate la Întâlnirea preşedinţilor secţiilorcivile ale Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie şi curţilor de apel (Curtea de Apel Bacău, 23-24 iunie 2016) au agreat că, în absența unor dispoziții legale exprese, se va aplica taxarea la valoare (MINUTA Întâlnirii preşedinţilor secţiilor civile ale Înaltei Curţi de Casaţie şi Justiţie şi curţilor de apel - Curtea de Apel Bacău, 23-24 iunie 2016)."

Adica, daca legea nu spune cum sa il taxam pe fraierul platitor de taxe si impozite, atunci hai sa il taxam la valoarea maxima!
~ Conținut șters la cerere ~
Problema este simpla.
Niste reprezentanti ai judecatorilor au decis ca
daca legea nu spune cum trebuie taxat justitiabilul, atunci el trebuie taxat la valoarea maxima.
Ce spuneti, este corect asa? Este acest lucru benefic actului de justitie?
~ Conținut șters la cerere ~
Dumnezeu nu traieste din taxele si imozitele platite de catre justitiabili.