Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis nepredat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis nepredat

ce se intampla daca am pierdut procesul de contestare a amenzii si nu am predat permisul la politie?
the_power_25xxxx, utilizator
Buna ziua,

In cazul in care am pierdut procesul (in care am contestat procesul verbal prin care mi se retinea permisul pt 30 de zile) in februarie 2009 , insa permisul nu l-am dus inca la politie, ce se poate intampla? (precizez ca nici o parte nu a facut recurs la sentinta pronuntata).

Multumesc.

Va salut!
Am o mica problema si as dori un ajutor daca se poate...va rog.
Am avut permisul suspendat pentru neacordarea prioritatii la trecerea de pietoni,cu 6 luni in urma.Eu nu am dat permisul invocand ca nu-l am la mine.Mi-a facut un proces verbal si mi-a dat amenda.Nici nu m-am dus sa-l predau la politie in 5 zile.il am la mine.nu ma mai condus dar am intrebat un prieten de la politie daca permisul meu e activ si dupa ispasirea pedepsei de 30 de zile +inca 30 ptr ca nu l-am dus si mi-a zis ca ar fi anulat...sau inca e suspendat.se poate asa ceva?nu e normal sa pot circula daca am stat 2 luni pe bara?va rog sa ma ajutati sa stiu ce fac.asta nu inseamna ca nu o sa ma duc si la politie sa ma interesez concret mdar vreau si un sfat de la voi ce sa le zic sa nu o dau in alte probleme.merci anticipat.