Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. La ultima adunare generala reconvocata ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. La ultima adunare generala reconvocata (aprilie 2022) ...

Buna ziua.
La ultima adunare generala reconvocata (aprilie 2022) s-a votat printre altele si montarea unei rampe pentru persoane cu dizabilitati, pentru o singura scara; de asemenea s-a votat ca doar proprietarii scarii respective care sunt de acord ,sa contribuie la plata acestei rampe.
Intrebarea mea este: cine trebuie sa se ocupe de cautarea ofertelor si de montarea acestei rampe? Asociatia? sau cei care doresc montarea rampei? Mentionez ca in asociatia noastra nu exista persoane cu dizabilitati. Este obligata asociatia sa se implice ?
~ Conținut șters la cerere ~
Administratorul se ocupă, asociația a convocat AG pentru asta.
De plătit cheltuielile, toți proprietarii de la acea scară.
Persoane cu dizabilități nu sunt? Las' c-o să fie în ceva ani.

Avand in vedere ca rampa de acces urmeaza sa fie edificata in partea comuna de condominiu,evident asociatia de proprietari prin reprezentant legal are obligatia sa se ocupe de demersurile aferente