Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare teren agricol extravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare teren agricol extravilan

Buna ziua. Va rog imi puteti spune care sunt pasii pentru vanzarea unui teren agricol aflat in extravilan? Inainte de a face oferta de vanzare pe site-ul primariei este indicat sa am o promisiune de cumparare? Adica pun anuntul de vanzare online, gasesc un cumparator si apoi pasul al doilea este afisarea la primarie a ofertei de vanzare?
Cris2022, utilizator
Nu este prevazut niciun termen legal, în care adeverința și procesul verbal de la Primarie, expira.
Da, puteți trece și echivalentul în euro. Numai ca exista riscul sa nu găsiți un cumpărător care sa agreeze plata în aceasta moneda.