Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA prestatii servicii in Franta. Buna ziua, o firma nou ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

prestatii servicii in Franta. Buna ziua, o firma nou infiintata care va incheia contracte ...

Buna ziua, o firma nou infiintata care v a incheia contracte de prestarii servicii in Franta, este recomandabil sa fie platitoare de tva?,ce obligatii declarative are catre anaf si cele catre statul francez?,atat pt venitul , realizat ,tva,cat si pt detasarea personalului.Multumesc
ce tip de servicii se vor presta ?
servicii la constructii noi,montaj instalatii apa,centrale.instalatii de grupuri sanitare etc.