Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ! Cineva mi-a facut reclamatie la politie ca ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ! Cineva mi-a facut reclamatie la politie ca mi-am facut ...

Buna ! Cineva mi-a facut reclamatie la politie ca mi-am facut conturi false cu ea si ca am dat nr ei de telefon la unii.Pot pati ceva?
Buba ziua!
De ceva vreme si la noi a luat fiinta politia internetului.Daca se doveste ca ce a spus persoana in reclamatie este adevarat,sigur ca veti suporta consecintele.
Ce anume s-ar putea intampa?

Alexandrarares a scris:

Buba ziua!
De ceva vreme si la noi a luat fiinta politia internetului.Daca se doveste ca ce a spus persoana in reclamatie este adevarat,sigur ca veti suporta consecintele.

Conturile false pe care le-ati facut au avut si poze de profil care au fost luate de la diferite persoane fara acordul lor.Asta se numeste o infractiune.De asemenea ,datul numarului de telefon al unei persoane altora fara cordul acesteia este tot o infractiune.Infractiunile se sanctioneaza conform legii cu amenda sau inchisoare.