Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Buna ziua! As dori o informatie;eu sunt in Italia,am ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Buna ziua! As dori o informatie;eu sunt in Italia,am buletinul ...

Buna ziua! As dori o informatie;eu sunt in Italia,am buletinul romanesc expirat. Fiind pozitiva la Covid nu am putut pleca mai repede in tara. Am doar 15 zile la dispozitie pentru a-mi face buletinul dar cei de la evidenta populatiei fiind prea aglomerati nu imi pot face programare in acest interval de timp deci nu imi pot reface buletinul. Cum pot sa ma intorc in Italia fara a avea buletinul? Mentionez ca nici pasaport nu am. Exista vreo modalitate...o procura de la notar sau ceva sa ma pot intoarce in Italia? Va multumesc
Hellen79, utilizator
Buna ziua, nu puteti calatorii fara un act de identitate valabil, insistati la evidenta populatiei, explicati-le situatia.