Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. folosite în mod personal?

Într-un SRL, plătitor de impozit pe venit 1%, se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. folosite în mod personal? Dacă da, care sunt sumele pe care le poți deduce?
george-neagu, moderator
Nu.