avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. ...
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. folosite în mod personal?

Într-un SRL, plătitor de impozit pe venit 1%, se poate deduce TVA-ul de la alimente, haine etc. folosite în mod personal? Dacă da, care sunt sumele pe care le poți deduce?
Ultima modificare: Joi, 4 August 2022
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 13:38, 4 August 2022
Nu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare firma sau pfa andreiunicat andreiunicat Buna tuturor , Am si eu o nelamurire de 2 ani ma ocup de pagini web freelancer mai bine zis pana acum nu am fost nevoit sa dau facturi sau chitanta pentru ... (vezi toată discuția)
Incepere activitate la srl platitoare sau neplatitoare de tva ContSters54646 ContSters54646 Buna ziua, Sunt interesata daca, in cazul comertului cu produse alimentare si nealimentare , este mai avantajos sa fiu platitoare sau neplatitoare de ... (vezi toată discuția)
Infiintare pfa - datorii fiscale cristi100 cristi100 Buna ziua, am si eu o mica nelamurire. In momentul de fata sunt asociat intr-un SRL ce are datorii la stat. Doresc sa imi deschid PFA si vreau sa stiu daca ... (vezi toată discuția)