Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Sunt administrator unic la o societate in care fratele ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Sunt administrator unic la o societate in care fratele meu ma ajuta fara sa fie asociat.

Sunt administrator unic la o societate in care fratele meu ma ajuta fara sa fie asociat. Am fost in conediu timp in care fara sa stiu fratele meu afacut o factura si a vandut masina firmei fostei sotii. Factura nu este de gasit in schimb a fost prezentata la Politie pentru inscriere in circulatie oe numele fostei sotii. Ce risc eu ca administrator pentru falsul facut de fratele meu!
george-neagu, moderator
~ Conținut șters la cerere ~
In ce calitate va ajuta fratele pt ca munca fara acte se pedepseste, daca ati emis o factura ea trebuie sa se regaseasca in contabilitatea firmei cu atat mai mult cu cat masina este mijloc fix deci trebuie scos din evidenta contabila.
Exista un contract de colaborare, iar vanzarea s-a facut fara acordul meu!
O factura a fost prezentata la Politie pentru inscrierea in circulatie a noului proprietar. In contabilitate nu apare nici un document. Este inca la mijloace fixe.Eu eram in concediu cat timp au fost efectuate aceste operatii. In acest moment fratele meu este plecat in Grecia!
SC QUANTMED SRL, utilizator