avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1755 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Daca mi-am schimbat numele trebuie sa schimb pasaport ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Daca mi-am schimbat numele trebuie sa schimb pasaport copil?

Buna ziua,

Am facut pasaportul fetitei minore acum un an cand eram divortata. Acum m-am casatorit si am schimbat numele. Trebuie sa schimb si pasaportul fetitei? Multumesc anticipat.

Alte discuții în legătură

Pasaport minor mihaelas83 mihaelas83 Buna ziua, La sfarsitul lunii august voi pleca cu fetita mea (7ani jumatate) in Italia, pt o saptamana. Stiu ca este nevoie ca ea sa aiba pasaport pentru a ... (vezi toată discuția)
Pasaport minor sub14ani liliana81 liliana81 Buna ziua! Am si eu o problema si as dori un sfat din partea d-voastra. Am fost casatorita 7ani,dupa care am divortat,in urma casatoriei a rezultat o fetita in ... (vezi toată discuția)
Pot calatori cu buletinul dupa casatorie? Gab001 Gab001 Buna seara, sper sa fie cineva aici care imi poate da un raspuns. Ma-m casatorit in decembrie 2015 dar pana in momentul de fata nu mi-am schimbat niciun ... (vezi toată discuția)