Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua. O cunoștință se află în următoarea ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua. O cunoștință se află în următoarea situație. ...

Buna ziua. O cunoștință se află în următoarea situație. Lucrează în Anglia cu contract de munca legal . În același timp In Romania are încheiat contract de asigurare sociala cu casa de pensii la care plătește lunar. Se cumulează contribuția din amândouă state pe aceiași perioadă de timp. Mulțumesc.
Să înțeleg că banii cotizați care se suprapun pe aceiași perioadă de timp nu se pierd .

Cornel Vasile a scris:

topic dublat
www.avocatnet.ro/forum/discu...