Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... buna ziua Doresc , va rog, sa fiu informata daca ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

buna ziua Doresc , va rog, sa fiu informata daca printr-o H.G. ...

buna ziua
Doresc , va rog, sa fiu informata daca printr-o H.G. mi se pot limita drepturile prevazute in D.L.118/1990 si anume anula dreptul de a beneficia de bilet tratament gratuit , pe motiv de restrictionare a numarului de solicitanti din motive de lipsa de fonduri pentru toti solicitantii , beneficiari ai acestui D.L. si anume daca Guvernul poate da hotarari contrare prevederilor din lege, multumesc
Guvernul nu poate da hotarari contrare prevederilor din lege.
exact, super, asa m-am gandit, am studiat apoi ierarhia dupa importanta, dar va multumesc ff mult pentru raspuns care mi-a confirmat studiul facut, inca o data multumesc si o zi frumoasa