Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Medical neplatit inainte de indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Medical neplatit inainte de indemnizatie crestere copil

Buna ziua ,

O intrebare scurta si la obiect.
Luna aceasta vreau sa imi depun documentatia pentru indemnizatia de crestere copil. De 3 luni am fost in medical iar firma nu mi-a platit drepturile legale ce mi se cuvin pe medicalele trimise motivand faptul ca nu au bani s.a.
Care e procedura de recuperare a banilor de pe medical pana la o Instanta de Judecata si unde ar trebui sesizate aspectele acestea? Poate intra si in sfera penalului ( deturnare de fonduri)?
Multumesc!
Valy956, utilizator