avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Ca salariat, am soția în întreținere ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Ca salariat, am soția în întreținere și beneficiază ...

Buna ziua! Ca salariat, am soția în întrținere și beneficiază ca asigurat de serviciile CNSAS. Dacă închiriem un apartament (bun comun) și înscriem la ANAF, închirierea, soția, pierde statutul de coadigurat CNASA, în urma realizării unui venit ? Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Plata contributiei la asigurarile de sanatate silvia_m silvia_m Buna ziua Fiica mea este cetatean roman dar este rezident in strainatate. Este proprietara unui apartament pe care l-a inchiriat din 2007. Si-a platit cu ... (vezi toată discuția)
Calitatea de coasigurat aisg soc de sanatate anomim2014 anomim2014 Buna ziua, Va rog mult sa ma sfatuiti in legatura cu o situatie. Mama mea are calitate de coasigurat, dansa nerealizand venituri si este coasigurat datorita ... (vezi toată discuția)
Contract de asigurare in sistemul public de sanatate cristina1966 cristina1966 As vrea sa-mi fac o asigurare medicala la CNSAS,pana acum nu avut o asigurare,va rog sa-mi spuneti cum trebuie sa procedez si cat ar trebuii sa ... (vezi toată discuția)