avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1023 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salariu ianuarie 2010
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salariu ianuarie 2010

1.Vreau sa stiu daca sunt functionar public inspector principal clasa I treapta I cu un salariu de incadrare de 1111 lei si am avut pana la dec 2009 15% merit,10% vechime si conditii vatamatoare 10% atunci acum la ianuarie voi avea in baza vechimea si meritul si apoi se aplica sporul de conditii vatamatoare de 15 %??????
2.Anul acesta 2010 se mai acorda prima de vacanta la functionarii publici,dar premiu anual???(salar.13)
3. Daca un angajat dupa noul salariu de baza calculat pe parcursul anului 2010 trece in alta transa de vechime se recalculeaza baza la momentul respectiv??????
Ultima modificare: Marți, 19 Ianuarie 2010
katalyna73, utilizator
Cel mai recent răspuns: katalyna73 , utilizator 10:38, 19 Ianuarie 2010
salariul este corect ( am cerut lamuriri la forurile superioare #-o) dar din pacate prima de vacanta si premiul anual ne sunt sarite din schema
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Transformare din contractual in functie publica; pastrarea salariului marianacf marianacf buna ziua. am o intrebare. sunt angajata intr-o institutie publica. pana nu demult am fost personal contratual consilier juridic grad profesional I, cu un ... (vezi toată discuția)
Salariu inspector principal primarie ariela1980 ariela1980 Rog precizarea salariului pentru inspector primarie grad principal, vechime 12 ani in munca, 2 copii in intretinere, spor conditii deosebite 15%. ... (vezi toată discuția)
Oare chiar nu poate nimeni?!! 66ani 66ani Intrebam daca poate cineva sa ma ajute cu o grila de incadrare (SALARIUL BRUT), ca inspector superior 3, cu vechime maxima incepind cu data de 01.01.2013, pina ... (vezi toată discuția)