Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... salariu ianuarie 2010
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

salariu ianuarie 2010

1.Vreau sa stiu daca sunt functionar public inspector principal clasa I treapta I cu un salariu de incadrare de 1111 lei si am avut pana la dec 2009 15% merit,10% vechime si conditii vatamatoare 10% atunci acum la ianuarie voi avea in baza vechimea si meritul si apoi se aplica sporul de conditii vatamatoare de 15 %??????
2.Anul acesta 2010 se mai acorda prima de vacanta la functionarii publici,dar premiu anual???(salar.13)
3. Daca un angajat dupa noul salariu de baza calculat pe parcursul anului 2010 trece in alta transa de vechime se recalculeaza baza la momentul respectiv??????
katalyna73, utilizator
salariul este corect ( am cerut lamuriri la forurile superioare #-o) dar din pacate prima de vacanta si premiul anual ne sunt sarite din schema
multumesc