Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua. Un vecin de pe coloana cu mine si a montat ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua. Un vecin de pe coloana cu mine si a montat un boiler ...

Buna ziua. Un vecin de pe coloana cu mine si a montat un boiler si acum pe teava de apa rece vine fierbinte. Poate va amuza treaba asta dar pentru mine este foarte deranjant. Nici macar baie nu poti face ca te oparesti. Am vorbit cu el si cand il opreste nu mai este problema dar cateodata uita si iar ..... apa clocotita. Ce se poate face?
Buna seara.
Probabil respectivul boiler nu este instalat corespunzator.Chemati pe cineva autorizat sa verifice lucrarea.
Contactati persoana specializata care sa verifice instalatia vecinului,eventual sa remedieze deficienta
Nu e nimic amuzant. Patisem si eu asta din cauza unei masini de spalat prost montata. De cate ori vecina spala rufe, noi ceilalti aveam apa calda pe coloana de apa rece. Am pornit "in vizita" cu seful de scara din usa in usa si am descoperit cauza.
Acel boiler e prost montat. Trebuiesc refacute racordurile.