avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 622 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Subiect\"eroare la nume in contract v-c\" Cum și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Subiect"eroare la nume in contract v-c" Cum și când se poate ...

Subiect"eroare la nume in contract v-c"
Cum și când se poate corecta eroare la nume din contract?este încă în ipoteca cu credit. Specific că apare greșit doar intr o poziție de pe contract.la început și încheiere e corect.cnp corect. Din partea notarului a răspuns că nu e problema,dar.......
Cel mai recent răspuns: Manuela Rășină , administrator 11:46, 14 August 2022
Mergeti la.notarul.unde. a fost incheiat actul pt rectificarea erorii materiale..
Ultima modificare: Sâmbătă, 13 August 2022
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat
Răspuns mutat din topic nou:
Mulțumesc ptr răspuns.dar notarul a sugerat sa revin după ce se scoate din ipoteca... sau este alta varianta?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de vanzare cumparare cu o greseala in numele cumparatorului mariana26 mariana26 Buna seara Va rog sa i.mi raspundeti si mie la aceasta intrebare. In 2004 am vindut apartamentul nepoatei mele si dupa atita timp ne.am dat seama ca numele ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare cumparare imobil cu mici erori georgianaflorina georgianaflorina Buna seara, Am achizitionat de curand o casa cu teren. La 3 zile dupa ce am semnat contractul am observat cu groaza cateva erori: numele fostului ... (vezi toată discuția)
Rectificare act vanzare-cumparare (avc) Rilasarr5 Rilasarr5 Prezentare pe scurt a situatiei: in 2005 am cumparat o casa prin credit bancar. Toate actele necesare efectuarii tranzactiei s-au aflat la banca si propietar, ... (vezi toată discuția)