Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Salut, vreau să deschid o frizerie și am o ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Salut, vreau să deschid o frizerie și am o întrebare, am un ...

Salut, vreau să deschid o frizerie și am o întrebare, am un spațiu care este în aceiași clădire cu un magazin alimentar și au o ușă între ele care face legătura și întrări separate.
La frizerie este nevoie de grup sanitar, se poate folosii cel de lângă din magazinul alimentar fără a mai fi nevoie de construirea unuia în spațiul unde urmează sa fie frizeria?
Sunt firme diferite, cu activitati diferite, cu persoane la un moment dat in zona fiecarei firme, etc., motiv pentru care pentru obtinerea autorizatiei sanitare de functionare trebuie grupuri sanitare diferite.
In plus, usa dintre cele 2 firme trebuie blocata/ zidita din aceleasi motive explicate anterior.
Vedeti Ordin MS nr. 119/ 2014. Il gasiti aici: [ link extern ]