Forum Discuţii juridice Achiziţii publice scrisoare de garantie bancara
Discuție deschisă în Achiziţii publice

scrisoare de garantie bancara

va rog fr. sa-mi transmiteti care este termenul de calcul exact al valabilitatii scrisorii de garantie.
respectiv, se ia in calcul inclusiv ziua depunerii, sau ziua ulterioara reprezinta startul calculului valabilitatii.Argumentat articole de lege.
astept raspuns urgent
va multumesc mult
scrisoare de garantie trebuie sa fie valabila la data deschiderii ofertei(ca sa puteti fi acceptata in licitatiei si sa fie acoperitoare pentru toata valabilitatea ofertei.
Adica, de regula operatorii economici isi scot scrisoarea cu cel putin 1 zi inainte de licitatiei pe un termen stabilit in dicumentatia de atribuire.