avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 941 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Daca ai o poprire pe cont si trebuie sa platesti niste ...
Discuție deschisă în Executare silită

Daca ai o poprire pe cont si trebuie sa platesti niste ...

Buna ziua
Daca ai o poprire pe cont si trebuie sa platesti niste amenzi in urma unui proces si daca ai si un credit bancar care trebuie restituit in urmatorii 5 ani, cine va platit toate acestea in eventualitatea decesului tau? Multumesc.
Cel mai recent răspuns: romibaro , utilizator 10:35, 16 August 2022
mostenitorii

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Credit bancar cu deces ionutglogojan ionutglogojan Buna ziua, am o cunostinta de familie care in 2008 a facut un credit de 25000Ron pentru nevoi personale. Omul avea 62 de ani si creditul a se pare ca are si o ... (vezi toată discuția)
Cont bancar! bună ziua! am niște amenzi contravenționale din ... Andrei19955 Andrei19955 Cont bancar! Bună ziua! Am niște amenzi contravenționale din urmă cu ceva timp! Problema este că am deschis un card la o bancă, și imediat mi au pus ... (vezi toată discuția)
Titular credit decedat, girantul continua sa plateasca marr marr Buna ziua. Va schitez urmatoarea situatie: X ia credit bancar fara sa returneze o mare parte de banii respectivi. In timp se ajunge la executie silita. Din ... (vezi toată discuția)