Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua. Am găsit în parbriz la o zi distanta un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua. Am găsit în parbriz la o zi distanta un bilet de ...

Buna ziua. Am găsit în parbriz la o zi distanta un bilet de la poliția locală cu "atenție! autovehicul parcat neregulamentar". In bilet nu este menționat daca trebuie să mă prezint la poliția locală pentru efectuarea unui eventual proces verbal. Cum ar trebui sa procedez sa aflu cat mai repede ce e de făcut? E posibil sa fi primit amenda și sa vina procesul verbal la domiciliu?
Posibil sa fie doar un avertisment. Nu ati fost invitat la politia locala la o anume data/ ora pentru constatare si scriere PV.