Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... parcare neregulamentara
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

parcare neregulamentara

am gasit pe parbriz o instiintare de la politia comunitara cum ca am parcat neregulamentar si sa ma prezint la o anumita ora la sediul lor pentru a lamuri problema. numai ca am gasit prea tarziu acea hartie si nu m-am mai dus. dupa cateva zile am gasit pe usa apartamentului un proces verbal cu o amenda de 200ron pentru parcare neregulametara intocmit tot de politia comunitara . daca nu am semnat acel proces verbal ma pot obliga sa platesc amenda?
din pacate da.In ultima vreme sunt hotarari ale consiliilor locale care da posibilitatea Politiei comunitare sa intocmeasca procese verbale si pentru parcari neregulamentare.Acestia inainte de a va amenda si-au facut si probatorii in sensul ca probabil v-au fotografiat autoturismul.Puteti in schimb face plangere impotriva procesului verbal si poate obtineti un avertisment.
ei cum pot sti ca am primit acel proces verbal atat timp cat oricine il putea lua de pe usa?
camia_bobo, utilizator