Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua,am o întrebare referitoare la o succesiune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua,am o întrebare referitoare la o succesiune a bunicilor ...

Bună ziua,am o întrebare referitoare la o succesiune a bunicilor mei și anume:sunt 3 frați , bunicii mei au avut 3 imobile ,la doi dintre frați le a făcut contract de vânzare cumpărare pe 2 dintre ele iar mamei mele i a făcut testament,mai trebuie făcută succesiune in acest caz? Mulțumesc!
Da.
Testamentul este o dispozitie pentru cauza de moarte, nu act de proprietate.