Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Buna dimineata, Administratorul si asociatul vrea sa ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Buna dimineata, Administratorul si asociatul vrea sa inchida ...

Buna dimineata,

Administratorul si asociatul vrea sa inchida societatea (microintreprindere) sa faca demersurile necesare inchiderii. Ce ar trebuii sa faca? Care sunt pasii de urmat? la ONRC prima data sau unde?

multumesc
Da, trebuie să facă mai întâi demersuri la ONRC.
multumesc..mai exact ce anume trebuie sa faca la ONRC...are nevoie de decizie/ hotarare AGA a asociatului de radiere ?...trebuie sa apelez la un cabinet juridic sa ma consilieze nu?....nu pot face eu singura demersurile ?
Documente sunt multe și procedura este destul de amplă. Aveti potibilitatea să faceți singură sau să apelati la un avocat care să vă asiste.